Wypiek tradycyjnego chleba żytniego

Wypiek tradycyjnego chleba żytniego – czas trwania 6 godzin

Warsztaty są przeznaczone zarówno dla pasjonatów domowego wytwarzania pieczywa, jak i dla piekarzy chcących uzupełnić swoją wiedze i umiejętności. Patronat merytoryczny nad programem zajęć objęła pani Barbara Krzyszczak, mistrz rzemiosła piekarskiego i cukierniczego, szkolący adeptów rzemiosła od ponad 20 lat, u której praktykował na początku swojej drogi m. in. Wiesław Kucia, mistrz europy i wicemistrz świata w piekarstwie artystycznym. Pani Barbara jest również znana z wprowadzenia do produkcji Chleba żytniego „Wygnanowskiego”, którego receptura została odtworzona na podstawie tradycji rodzinnych. Na bazie swoich doświadczeń we współpracy z Wydziałem technologii Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie opracowała również recepturę Chleba Jana – chleba żytniego z certyfikatem właściwości prozdrowotnych, zawierającego opatentowaną mieszankę ekstraktu z warzyw i owoców.

Najważniejsze elementy programu:
Poznanie specyfiki różnych rodzajów mąki oraz ich zastosowanie do wypieku chleba
Zasady prowadzenia kwasu i ciasta z mąki żytniej tradycyjną metodą wielofazową
Wyrabianie ciasta żytniego i odrabianie kęsów na bochenki
Obsługa tradycyjnego pieca chlebowego, opalanego drewnem
Wypiek chleba
Zasady dobrego przechowywania pieczywa

Uczestnicy warsztatów mają zapewniony poczęstunek w trakcie przerw kawowych (kawa, herbata, zimne napoje oraz słodkie pieczywo i ciastka) oraz obiad (kilka dostępnych wariantów cateringu obiadowego).

Cena uczestnictwa – od 500 do 650 zł / os. (cena uzależniona od wariantu cateringu obiadowego i liczebności grupy warsztatowej)

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner